Skip to main content
 • NovaRock 2024

  NovaRock 2024

  NOVAROCK 13 - 17. June 2024 Nickelsdorf, Austria

   Nova Rock 2024 je hudební festival, který se bude konat...

  přečíst

 • Program MGCDF 2023

  Program MGCDF 2023

  Program MetalGate Czech Death Fest: 2023 uveřejněn!

  přečíst

 • NTEY DF 2023

  NTEY DF 2023

  !!! 30 let Fleshless a 10 výročí NTEY DF!!!

  přečíst

bře20

MetalGate Czech Death Fest: 2017: Oznamuje finálního headlinera!

MetalGate MetalGate Czech Death Fest


mgcdf 17    Pokud sledujete oficiální stránky nebo FB událost festivalu, tak již Vám jsou známá dvě jména headlinerů (Diabolical a Shining) letošního devátého ročníku.

   Jeden zbývá. A dnes vám řekneme, kdo to je. Ve Skandinávii zůstaneme i nadále, jelikož do čela naší extrémní dramaturgické linie se staví Entombed A.D.!
Jedna z ikon skandinávského death metalu vzniklá ve Stockholmu v roce 1987, původně pod názvem Nihilist. O dva roky později, poté, co kapelu opustil baskytarista Johnny Hedlund (aby založil Unleashed), se zrodili Entombed a do popředí zájmu se vyšvihli již svým debutovým albem „Left Hand Path“ z roku 1990. Získanou reputaci pak stvrdili druhou studiovou deskou „Clandestine“, která vyšla o rok později. V té době drtili Entombed nekompromisní švédský death metal, jehož poznávacím znamením byl charakteristický zvuk kytar připomínající kotoučovou pilu. Od třetího alba „Wolverine Blues“ ovšem do jejich hudby vstoupily heavy metalové a hard rockové vlivy, čímž vznikl death 'n' roll, styl, který se stal na dlouhou dobu poznávacím znamením Entombed. Zpátky ke kořenům, tedy k čistokrevnému death metalu, se kapela vrátila až v roce 2007 na album „Serpent Saints – The Ten Amendments“. V roce 2014 opustil Entombed Alex Hellid, poslední ze zakládajících členů, nicméně zbytek sestavy pokračoval pod vedením zpěváka L-G Petrova dál, a tak se začala psát nová kapitola, tentokráte pod názvem ENTOMBED A.D. Jejich debutový počin „Back To The Front“ vznikl ještě v témže roce a věrný svému názvu vrátil kapelu na výsluní, nebo do první linie chcete-li. O dva roky později následovalo aktuální album „Dead Dawn“.

   Ať již tedy patříte mezi fanoušky starých Entombed, nebo právě aktuální tvorby, vystoupení ENTOMBED A.D. by pro vás mělo být povinností!


 • MetalGate Czech Death Fest: 2017: Oznamuje finálního headlinera!

Napsat komentář

Komentujete jako host.

 
Postaveno na Joomla! & YOOtheme.
Copyright © 2011 - 2023 CreedNet.cz - všechna práva vyhrazena.