Skip to main content
 • NovaRock 2024

  NovaRock 2024

  NOVAROCK 13 - 17. June 2024 Nickelsdorf, Austria

   Nova Rock 2024 je hudební festival, který se bude konat...

  přečíst

 • Program MGCDF 2023

  Program MGCDF 2023

  Program MetalGate Czech Death Fest: 2023 uveřejněn!

  přečíst

 • NTEY DF 2023

  NTEY DF 2023

  !!! 30 let Fleshless a 10 výročí NTEY DF!!!

  přečíst

dub03

Aktuální stanovisko k MetalGate Czech Death Fest OpenAir

MetalGate MetalGate Czech Death Fest Tiskové zprávy
mcdf


   Vážení přátelé, jak jsme avizovali minulý týden, dnes tu pro vás máme upřesnění našeho stanoviska stran konání dvanáctého ročníku naší/vaší domácí metalové veselice, v rámci kterého bychom vám rádi představili varianty, s nimiž momentálně pracujeme, abyste byli v obraze. Jelikož vzhledem k aktuálnímu vývoji, i nadále přetrvává takzvaně nejistá sezóna, ve hře jsou pro nás v podstatě tři scénáře.

   Ten první můžeme pracovně nazvat „ideální“, neb předpokládá, že současná pandemie COVID-19 zcela pomine nejpozději v květnu, do poloviny června se následně zruší veškerá nouzová opatření, a náš festival tak bude moci proběhnout dle plánu a v plném rozsahu. Takovýto scénář bychom si jistě všichni přáli, ale zároveň si velice dobře uvědomujeme, že se jeví jako nejméně pravděpodobný, a to jednak vzhledem k nedávným vyjádřením vládních činitelů, že nouzová opatření typu zákazu hromadných akcí a zavření hranic (jež jsou logicky pro náš festival klíčová) budou mezi posledními, která se odvolají, a jednak proto, že obdobně by takováto opatření musely odvolat i další státy v Evropě a v zámoří, abychom měli kompletní soupisku. Je to tedy momentálně takové zbožné přání, i když naděje umírá poslední.

   Druhý scénář můžeme pracovně nazvat „český“. Tento předpokládá, že současná pandemie ustoupí natolik, že vláda ČR nejpozději v první polovině června povolí veřejné akce, a to alespoň do 2000 návštěvníků, ovšem hranice zůstanou zavřené. V takovémto případě by se MGCDF uskutečnil pouze za účasti domácích kapel, s tím, že uděláme maximum pro to, abychom vám letošní zahraniční část festivalové soupisky přivezli na ročník 2021. Na všechny diváky, kteří přijdou na tuto „českou edici“ festivalu, čeká na festivalové recepci hodnotná kompenzace za neúplný line-up. Těm, kdo z různých důvodů zůstanou doma, platí letošní vstupenka i napřesrok. A pokud by někdo i tak chtěl vrátit vstupné, měl by samozřejmě nárok, i když vám budeme neskonale vděčni, pokud si vstupenky ponecháte. Na kolik je tato varianta reálná momentálně opět těžko říci.

   Třetí scénář je ten nejčernější a tedy předpokládá, že i v červnu bude vývoj pandemie pokračovat jako doposud, veškerá nouzová opatření (nebo jejich většina) zůstanou v platnosti a náš festival se tedy bude muset komplet přesunout na příští rok. V takovém případě opět uděláme maximum pro to, abychom letošní soupisku zachovali v plné míře. I v tomto případě by veškeré vydané vstupenky zůstaly v platnosti pro rok 2021, a platil by i nárok na vrácení vstupného, i když opět budete mít náš veliký vděk, pokud byste si lístky ponechali. Tuto variantu si přejeme ze všeho nejméně, i když se momentálně může jevit jako nejvíce pravděpodobná.

   Jakou cestou tedy nakonec půjdeme, bude záležet na dalším vývoji situace. Definitivní rozhodnutí pak plánujeme učinit začátkem května, jelikož předpokládáme, že v té době už bude možné lépe predikovat situaci v červnu (tedy pokud v mezičase nedojde k nějakému dramatickému zvratu). A jakmile padne verdikt, budeme vás samozřejmě informovat, a to včetně případných konkrétních změn a dalších kroků.

   Závěrem ještě dodejme, že na situaci reagují i naše spřátelené festivaly Symbolic a Nice to Eat You Deathfest, a tudíž jsou nyní k dispozici i jejich oficiální vyjádření k celé situaci, která najdete na stránkách těchto akcí.

Děkujeme za pozornost a držte se!
Tým MGCDF
www.metalgate.cz
www.mgcdf.cz

Napsat komentář

Komentujete jako host.

 
Postaveno na Joomla! & YOOtheme.
Copyright © 2011 - 2023 CreedNet.cz - všechna práva vyhrazena.