• NTEY DF Winter Edition 2018

  NTEY DF Winter Edition 2018

  Tři dny extrémního slam / brutal / death / grind / gore šílenství!

  přečíst

 • SYMBOLIC Winter Edition 2019

  SYMBOLIC Winter Edition 2019

  Domácí metalová veselice MetalGate Czech Death Fest se vrací v obvyklém čase na obvyklém místě činu a to již jedenáctým ročníkem!

  přečíst

dub14

Benátská! 2015: Velké usmíření na Benátské!

Benátská 2015 Tiskové zprávy

   Když předloni pořadatelé festivalu Benátská! museli z technických důvodů na poslední chvíli zrušit vystoupení Žlutého Psa a Ivana Hlase, vyvolalo to v řadách fanoušků značnou nevoli a protesty hanspaulských bardů plnily stránky českých novin. Nyní to vypadá, že pořadatelé spolu s umělci logovykouřili indiánskou dýmku míru, protože spor je zažehnán a každoroční tematicky zaměřený Večírek pro nedočkavé, kterým vždycky ve čtvrtek festival začíná, je letos věnován právě hanspaulským legendám. Kromě Žlutého psa se na hlavním pódiu vystřídají třeba Ivan Hlas, YoYo Band nebo Krausberry.

   „Jsme pyšní na to, že můžeme v uceleném bloku představit kapely z legendární Hanspaulky. Hanspaulské hnutí mělo pro českou hudební scénu významný přínos. Již počet interpretů, kteří svým významem překročili hranice původně víceméně uzavřené společnosti, je velmi úctyhodný. Řada z nich specifickým způsobem přispěla k vývoji české hudební scény konce 20. století, včetně Ivana Hlase, Hejmova Žlutého psa, Yo Yo Bandu, Krausberry, Bluesberry nebo Honzy Kalouska,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

   „Tenhle happyend nám nejenom umožňuje vrátit se na Benátskou, kterou máme rádi, ale zároveň představit něco z těch mejdanů, jam sessions a neopakovatelné atmosféry, která na Hansapulce vždycky vládla,“ dodává Hejma. „Už ani nepamatuju, kdy jsme se naposledy sešli na jednom pódiu v takhle monumentální sestavě!“

   Hejma slibuje nejen povinnou smršť největších hitů všech zúčastněných umělců, ale také novinky z alb, které Žlutý pes (Stroj času) i Hlas (Vítr ve vlasech) vydali vloni, a navíc jako speciální bonus i prolínání jednotlivých spřízněných kapel v unikátních personálních i repertoárových kombinacích.

Veškeré informace najdete na http://www.benatska.cz