Skip to main content
 • NovaRock 2024

  NovaRock 2024

  NOVAROCK 13 - 17. June 2024 Nickelsdorf, Austria

   Nova Rock 2024 je hudební festival, který se bude konat...

  přečíst

 • Program MGCDF 2023

  Program MGCDF 2023

  Program MetalGate Czech Death Fest: 2023 uveřejněn!

  přečíst

 • NTEY DF 2023

  NTEY DF 2023

  !!! 30 let Fleshless a 10 výročí NTEY DF!!!

  přečíst

čvn03

MetalGate Czech Death Fest: 2019: MGCDF vstupuje do druhé dekády!

MetalGate MetalGate Czech Death Fest Tiskové zprávy
mgcdf


Čas letí jako bláznivý, zpívá Kája Gott. Inu, má pravdu. Vidíme to sami na naší/vaší domácí metalové veselici MetalGate Czech Death Fest, která letošním rokem načíná druhou desítku své existence. Stane se tak na tradičním místě a v tradičním čase, tedy v autokempu Brodský v Červeném Kostelci od 13. do 15. června.

Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale je tomu skutečně tak. Náš festival má za sebou deset úžasných let, které nás mnohému naučily. Vyzbrojeni těmito zkušenostmi se nyní opět vrháme do našeho festivalového dobrodružství, které chceme zase posunout o nějaký ten krůček dopředu, na druhé straně si však hodláme zachovat již osvědčené prvky.

Tak se stalo, že jsme zachovali formát šesti headlinerů, jenž jsme zavedli u našeho jubilejního desátého ročníku. Vzato v abecedním pořadí se tak můžete těšit na nizozemskou death/doom metalovou mašinu ASPHYX, norské vypravěče fantasy příběhů KEEP OF KALESSIN, ikonu skandinávského black metalu MARDUK, sumerské black metalové džiny MELECHESH, grindové řezníky ROTTEN SOUND a v neposlední řadě též na polský death metalový kolos VADER.

Už jen představení hlavních kapel naznačuje, že i letos nabídneme opravdu pestrý mix interpretů. A to ať už z hlediska stylového nebo geografického. Což znamená, že žánrově se budeme pohybovat v rozmezí od death metal toho nejhrubšího zrna (namátkou uveďme třeba domácí legendy GODLESS TRUTH či FLESHLESS, kteří k nám přivezou své nové, vymazlené album „Doomed“) až po čistokrevný black metal (zde můžeme připomenout americký kvartet UADA nebo naše stájové radioaktivní ještěry HNUS UMÍRAJÍCÍ). Mezi těmito mantinely se však najde dost prostoru i pro thrash metal (fandové tohoto žánru si nenechají ujít například domácí veterány V.A.R.) nebo grind (zde doporučíme legendární duo ISACAARUM a SPASM). Jak už je u nás zvykem, místo na Czech Death Festu mají i lehce posmutnělé a pomalejší písně (letos je obstarají především ikoničtí ethno-doom metalisté SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY a jihočeští DARK ANGELS, kteří u příležitosti svých patnácti let na scéně slibují přivézt speciální překvapení). Moderní metalové trendy pak u nás představí naši stájoví borci AWRIZIS, tachovští post-metalisté NEUROTIC MACHINERY anebo cyber metaloví MINORITY SOUND, kteří se také pochlubí svou novinkou „Toxin“. Na metalcorovou strunu s vlivy djentu pak drnknou kupříkladu COLP a žánrové podivnosti budou letos zastupovat domácí DÆRRWIN, hrající směs post-black metalu a shoegaze.

Geograficky vzato se k nám na Broďák také sjedou kapely z blízka i daleka, o čemž ostatně svědčí již předchozí odstavce. Navíc však můžeme připočíst i zástupce ukrajinské (1914), britské (A FOREST OF STARS), francouzské (BENIGHTED) a německé (MORBITORY) scény. Z větší dálky k nám pak míří kanadská black metalová parta PANZERFAUST. Izrael u nás bude mít své zastoupení také v případě black-thrash metalových ARALLU, kteří u nás řádili už v roce 2016. A zřejmě největší exotikou jsou NERVECELL, jenž dorazí přímo ze Spojených arabských emirátů.

Pokud jste počítali, pak tento výčet čítá dohromady 27 jmen, což ale není zdaleka vše! Dalších sedmnáct skupin v čele s BLEEDING GODS, NAHUM, PURNAMA či NOCTURNAL PESTILENCE číhá v záloze. A konečně, co by to bylo za MetalGate Czech Death Fest bez naší stálice TORTHARRY? Pro kompletní soupisku vystupujících zamiřte na oficiální festivalový web.

Náš festival však není jen o plejádě vybraného extrémního metalu. Mimo své oblíbené bandy se totiž můžete těšit i na pestrý doprovodný program, který tentokrát nabídne rock'n'rollovou diskotéku v provedení DJ Inkognitto nebo páteční hudební afterparty v podání oblíbeného herce a pravidelného účastníka našeho festivalu, Leoše Nohy a jeho doprovodné kapely. Chybět nebudou ani oblíbené soutěže a samozřejmě také služba dětského programu pro vaše nejmenší.

Festival by nebyl kompletní bez širokého sortimentu dobrého jídla a pití a bohatého merchandise od vystupujících kapel i od MetalGate Records. To vše je pro vás zajištěno. Navíc připočtěte opravdu krásné zázemí, rybník (v němž je koupání povoleno na vlastní nebezpečí) a hlavně obzvláště přátelskou, rodinnou atmosféru. Tohle vše, a ještě něco navíc (ano, pořád máme ještě nějaké to překvapení v záloze) vás čeká jen u nás na MetalGate Czech Death Festu!

Závěrem dodejme, že festivalový předprodej je v plném proudu. Aktuální emisi vstupenek zakoupíte jako obvykle na MetalGate e-shop a v Tortharry shopu.

Doufáme, že u našeho vstupu do druhé dekády nebudete chybět! Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Komentujete jako host.

 
Postaveno na Joomla! & YOOtheme.
Copyright © 2011 - 2023 CreedNet.cz - všechna práva vyhrazena.