• MetalGate Czech Death Fest již za necelý měsíc

  MetalGate Czech Death Fest již za necelý měsíc

  MetalGate Czech Death Fest 2022 už za necelý měsíc! Peklo rozpoutají například Dying Fetus, Impaled Nazarene či Vomitory...

  přečíst

 • NovaRock 2022

  NovaRock 2022

  NOVAROCK 9. - 12. June 2022 Nickelsdorf, Austria 9. - 12. Červen 2022 Nickelsdorf, Rakousko

  přečíst

 • FajtFest 2022

  FajtFest 2022

  Již 13. ročník core/metalového festivalu který s každým dalším rokem posouvá

  přečíst

 • 100 DNÍ DO OBSCENE EXTREME 2022!!!

  100 DNÍ DO OBSCENE EXTREME 2022!!!

  Hurá, letos se po dvouleté pauze konečně potkáme Na Bojišti v plné palbě a tady je...

  přečíst

úno11

MetalGate Czech Death Fest 2013: Ohlašuje jubilejní pátý ročník!

MetalGate MetalGate Czech Death Fest MetalGate Czech Death Fest 2013 Tiskové zprávy

  Pomalu se nám začíná klubat pátý jubilejní ročník festivalu MetalGate Czech Death Fest, který jako vždy nabídne přehlídku nejen toho nejlepšího z tuzemské metalové scény, ale i zahraniční hosty. Již tradičně se odehraje ve skvělém prostředí Autocampu Brodský v Červeném Kostelci, a sice o víkendu v pátek a sobotu 14. a 15. června 2013.


 

 


  Jak je dobrým zvykem, těšit se můžete na pečlivou dramaturgii, jejímž výsledkem bude line-up třicítky tvrdých kapel. Tato má již svého prvního headlinera, a to legendu německého thrash metalu, kapelu DESTRUCTION, které bude patřit hlavní pozice v rámci sobotního programu. Vzhledem k nešťastnému zrušení vystoupení kapely Equilibrium nyní usilovně pracujeme na pátečním headlinerovi. Jeho jméno oznámíme hned, jak budeme mít jeho účast potvrzenou.
V rámci dramaturgie opět přijde na řadu stylová různorodost, takže se můžete těšit na známé firmy jak z řad death metalových a grindcoreových zabijáků, tak na atmosférické metalové kapely a zástupce celé řady subžánrů, stejně jako reprezentanty autorské svébytnosti.
Poslední zmíněnou kvalitu reprezentují z potvrzených kapel nepochybně například domácí okultní anarchisté INSANIA, kteří letos oslavili neskutečných pětadvacet let na scéně. Jejich „Kult hyeny“ je přitom stále čerstvé zboží! Nejslovutnější české thrashery DEBUSTROL zajisté rovněž nemá cenu představovat, neboť finesa v podobě řevu motorové pily do mikrofonu je každému tuzemskému fanouškovi dobře známá. Jedním z nejzvučnějších českých jmen současnosti jsou pak nepochybně crossoveroví raraši z ATARI TERROR, kteří svůj zhudebněný vztek budují s velkou grácií. Galerii ikon nově doplnil old school sadistic tharsh metal v podání jednoho ze zakladatelů českého metalu, kapely KRYPTOR.
Oproti minulým ročníkům se v rámci jubilejního MetalGate Czech Death Fest můžete těšit na větší kontingent zahraničních hostů v podobě australských grindcorových šílenců CAPTAIN CLEANOFF, brazilských death/thrasherů itSELF ze Sao Paula s albem „Make My Suffer Short“, německých blackmetalistů CTULU, jejichž tvorba je prosetá odkazy na slavné dílo hororové legendy H. P. Lovecrafta, a konečně deathmetalové dvojice PROFANATION a SABIENDAS, rovněž z Německa. Ze slovenské scény náš festival navštíví kapely DOOMAS a REVENGE DIVISION, na kterou si jistě vzpomenou návštěvníci třetího ročníku soutěže MetalGate Massacre, kde se tato formace probojovala až do samotného finále a obsadila celkové třetí místo.
  Z dalších zástupců domácího metalu jmenujme například LOCOMOTIVE, FDK, NOOSTRAK, MINORITY SOUND, SECRET OF DARKNESS, BRUTALLY DECEASED, PANYCHIDA, či INGROWING. Chybět nebudou ani spolupořadatelé TORTHARRY. Seznam veškerých doposud potvrzených kapel najdete na oficiálních stránkách festivalu.
Festivalový předprodej je v plném proudu, přičemž je stále k dispozici první emise za skvělých 490 Kč, tak neotálejte!
V rámci oslav letošního jubilea jsme pro vás rovněž připravili zcela unikátní záležitost a to komiks tvořící exkurz do historie našeho festivalu. A že ho bereme skutečně zodpovědně, dokazuje první číslo pojednávající pěkně z gruntu o nejhlubších prvopočátcích reprezentované vznikem kapely TORTHARRY, která tvoří část pořadatelského týmu. Nový strip vychází každý pátek na facebookových profilech MetalGate Czech Death Festu, MetalGate i Tortharry. Vždy s týdenním zpožděním jej naleznete i na webech festivalu a MetalGate, kde bude vždy doplněn o patřičné vyprávění. Komiks bude vycházet až do začátku pátého ročníku!
Veškeré informace o pátém ročníku MetalGate Czech Death Festu budeme postupně zveřejňovat i na webu.
Těšíme se na Vaši návštěvu!
www.metalgate.cz
www.tortharry.com

zdroj: czechdeathfest

No video selected.

Napsat komentář

Komentujete jako host.